Głowica termostatyczna i zawór

Przeważnie żaden użytkownik nie zastanawia się nad stosownym użyciem głowicy Danfoss. Przy doborze kierujemy się przeważnie kosztem i formą. Ludzie wiedzą, że zadaniem pokrętło termostatyczne jest kierowanie wyłącznikiem termostatycznym.

zestaw Danfoss

W razie konieczności zamyka ona dostęp centralnego ogrzewania albo ją odkręca zwiększając temperaturę grzejnika. Aby ona nienagannie pracowała kluczowym jest umiejscowienie głowicy termostatycznej poziomo do podestu. Aby odczyt nie był zakłamany, nie wolno przysłaniać głowicy termostatycznej. Kiedy jest to niemożliwe i są elementy które będą pokrętło termostatyczne przysłaniać powinno się zamontować termostat z kapilarą. Wysięgnik, to tylko, jak czynnik sterujący termostatem zainstalowany w miarogennym punkcie. Elementem działającym na zmiany ciepła są, w zależności od modelu, płyn lub gaz. Różnica między wersjami zdarza się jedynie w szybkości działania. Głowica z czynnikiem na gaz reaguje 10 minut prędzej niż z czynnikiem wodnym. Istnieje także model głowicy termostatycznej nastawianej elektronicznie. Może być kontrolowana pojedynczo, na każdym z osobna kaloryferze lub poprzez nadrzędnego panel sterujący. Panel może nadzorować do 50 głowic programowalnych równocześnie. Dopasowując typ pokrętła termostatycznego nie powinno się przeoczyć istotnej kwestii a to znaczy jej kompatybilności z zaworem termostatycznym. W końcu to głowica termostatyczna ma sterować tym zaworem termostatycznym, więc konieczne jest by były ze sobą zgodne.
Głowice termostatyczne, to bogaty wachlarz towaru. Mogą być białe, srebrne, ciemne lub w wielu wariacjach barwnych. Na pewno każdy dopasuje dla siebie pasujący wzór.