Gniazda wodoszczelne Scame

Rozmyślając o uszczelkach i uszczelnieniach z reguły paski gumowe wykorzystywane do zapobiegania przeciągom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak jedyny sposób na stosowanie tych materiałów. Uszczelnienia, w szczególności te gumowe i z silikonu, chronią przed dostaniem się wody i wilgoci do środka różnorodnych urządzeń oraz gniazdek elektrycznych, co przeciwdziała zwarciom i spięciom w sieciach elektrycznych. Jedyne w swoim rodzaju uszczelki oferujące maksymalne zabezpieczenie możemy odszukać w kilku odmianach gniazd elektrycznych.

gniazda elek

Gniazdko wodoszczelne jest wytwarzane w klasie szczelności IP66. Umożliwia zamknięcia po włączeniu wtyczki,a ścisk silikonowy uszczelnia punkt dojścia przewodu do gniazdka. Umożliwia to bezpieczne wykorzystywanie także w warunkach najwyższej wilgoci, zapylenia, podczas deszczu. Wyjątkowy ruchliwy gniazdka daje możliwość podłączenia zarówno wtyczek kątowych jak i prostych.

Gniazdko z serii Scame Protecta również ma klasę szczelności IP66 i można je kupić w zestawie z puszką do montażu naściennego lub również zamontować podtynkowo w tym wypadku potrzebna będzie dodatkowa puszka podtynkowa. W odróżnieniu do wspomnianego wcześniej Domo Plusa Protecta zachowuje najwyższą klasę szczelności po zablokowaniu gniazdka przy włączeniu wtyków kątowych.

Uszczelki tych gniazdek umożliwiają najwyższe zabezpieczenie i można je stosować wszędzie tam, gdzie jest duże groźba, ze gniazdko będzie poddane wpływowi wymagających okoliczności: ogrody, myjnie.