Grzejniki montowane w podłodze

Grzejniki podłogowe to komfort temperaturowy połączony z elegancją i wysoką jakością – idealne rozwiązanie dla wymagających.

grzejnik-kanalowy-purmo f1p

Design współczesnych wnętrz kreuje projektantom coraz więcej komplikacji, nierzadko również zbyt mało przestrzeni na kaloryfery naścienne, a tradycyjne powierzchniowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przystosowania budowlanego posadzki. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji są kaloryfery podłogowe. System ogrzewania kanałowego podłogowego nie zaburza przestrzeni, to świetne rozwiązanie z powodów estetycznych.

Można je dowolnie montować w pomieszczeniu, ale w większości przypadków umieszczane są bezpośrednio przy przeszkleniach. Kaloryfery podłogowe nie tylko doskonale grzeją wnętrza, ale też osłaniają przed napływem chłodnego powietrza z tarasów, balkonów, ogrodów zimowych, wiatrołapów, przewiązek itp.
W odróżnieniu od ogrzewania podłogowego grzejniki kanałowe mogą grzać pomieszczenia indywidualnie, szybciej też odpowiadają na wahania warunków w pomieszczeniu, będąc jednocześnie elementem łatwym do wyłączenia i regulacji.
Aquilo to linia grzejników Purmo zaprojektowana, by zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Wyprodukowane są w różnych odmianach ? z wentylatorami F1T, z wentylatorami wzmocnionymi, które mają wyższą wydajność cieplną: Aquilo F1P, jak i bez wentylatora FMK. kaloryfery kanałowe też maja możliwość spełniać funkcję klimatyzatora i schładzać wnętrza. Są to wybrane linie Aquilo F2C jak i F4C.