Grzejniki płytowe

Grzejniki płytowe to odpowiednio zastosowane wzory w domowym ogrzewaniu wodnym. Urozmaicony wachlarz wymiarów i typów przyłączeń pozwala na przystosowanie do wszelakiego projektu.

grzejnik purmo

Grzejniki pokojowe mogą występować w wersji poziomej jak i pionowej. Wysokości grzejników poziomych wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Produkowane są one w wersji z podłączeniem bocznym lub od dołu. Rozstaw podłączenia bocznego to konsekwencja różnicy całkowitej wysokości grzejnika po odjęciu 5 cm. Rozstaw jest istotnym czynnikiem przy dopasowaniu kaloryfera na modernizowane instalacje grzejne.

Błędne dopasowanie przyłącza jest równoznaczne z extra modyfikacjami. Wszechstronność modeli pozwala na podłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony. Grzejniki z podłączeniem z dołu posiadają większą możliwość przyłączenia. Normę określa podłączenie dolne zlokalizowane od spodu kaloryfera pokojowego w odległości 8 cm od rantu. Alternatywnie kaloryfer posiada jeszcze 4 króćce do podłączenia z boku. Kaloryfery Purmo są wielofunkcyjne i można je przekładać tylko wersja jedno-płytowa wymusza definicje strony podłączenia dolnego. Normę określa przyłączenie po prawej stronie. W komplecie z grzejnikiem płytowym znajdują się zaślepki, odpowietrzniki i wsporniki ścienne.

Na dodatek kaloryfery pokojowe z podłączeniem od dołu posiadają fabrycznie wkomponowane zawory termostatyczne. Moc grzejnika w zakresie jednego rozmiaru wzrasta dokładając dodatkową płytę grzejna, zwiększa się wówczas grzejnika grubość. kaloryfery montowane poziomo występują w wersji ozdobnej dodana płyta przednia i można zakupić je w różnych kolorach. Grzejniki płytowe ozdobne nie są uniwersalne i stronę podłączenia należy uzgodnić przed zakupem. Kaloryfery płytowe montowane pionowo, mogą osiągnąć wysokość nawet 2300mm a szerokość ich kształtuje się od 300 do 750mm.

 

Tak jak i w odmianie poziomej, wydajność buduje się powiększając jego grubość. Grzejniki płytowe pionowe mają standardowo podłączenie od dołu pośrodku grzejnika, ale istnieje alternatywa podłączenia go na skraju kaloryfera. Tak, jak i w alternatywnych modelach jest możliwość kupić grzejnik w bogatej propozycji kolorystycznej oferujące zwykłe, metaliczne czy też strukturalne kolory.
Kaloryfery pokojowe dedykowane do instalacji w mieszkaniach montowane poziomo i pionowe ze względu na swoją szeroką gamę wymiarów i form ukoją oczekiwania najbardziej kapryśnego konsumenta.