Jaki grzejnik elektryczny

Jeżeli jesteśmy skazani na nabór kaloryfera zasilanego na prąd, mamy dopasowaną siłę do konieczności wybranego pokoju pozostaje nam jedynie wybór modelu. Fabrykanci prześcigają się we projektach i modelach. Pod względem typu termoregulatora mamy w opcji kaloryfery z termoregulatorem elektro-mechanicznym jak Thermoval T17 IP24 czy Adax VP.

grzejnik konwekt

Modele Adax RK jak i Adax Neo mają termoregulator elektroniczny, bądź elektro-mechaniczny. Termostaty elektro-mechaniczne nie zezwalają na wyznaczenie faz grzewczych. Nastawa od 1-7 pozwala na ustawienie właściwego luksusu cieplnego, a grzejnik uzyskawszy określony poziom rozłącza się. Po spadku temperatury o kilkanaście stopni, grzejnik załącza się ponownie. Termoregulatory elektroniczne posiadają rozbudowaną istotę programowania okresów grzania do konkretnie wskazanej temperatury. Posiadają funkcje tygodniowego sposobu planowania lub alternatywne wybory programów: biuro, dom czy też domek letniskowy. Tryb dacza umożliwia ustalenie czasu załączenie kaloryfera elektrycznego z opóźnieniem do 30 dni.

Program praca pozwala na wyznaczenie większej temperatury w godzinach funkcjonowania biura a obniżenie jej w godzinach popołudniowych i nocnych. Tryb dom umożliwia komfort termiczny w czasie gdy powracamy po pracy. Kaloryfery zasilane na prąd posiadają moduł ogrzewający nisko temperaturowy ? modele Thermoval T17, Adax VP i RK oraz Neo. Moduł pozwala na osiągnięcie określonej mocy grzejnika ale panel grzewczy nie nagrzewa się do tak dużych temperatur jak w wypadku grzejnika Thermoval TX z elementem grzewczym wysokotemperaturowym. Dodatkowo, przy typie nisko-temperaturowym, ominiemy charakterystycznego swędu opalania. Znaczącym elementem wpływającym na dobór modelu jest także rozmiar grzejnika. Grzejniki powinny tak funkcjonować by miały swobodny filtrację powietrza, więc ważnym wymiarem jest jego wysokość. Typy TX i T17 mają wysokość 475mm, wzór Adax Neo wysokość 370mm, a typ Adax RK produkowane są w odmianach o małej, bo 140mm wysokości. Adax VP ma wysokość 295 mm . W każdym typie grzejnika elektrycznego zawieszenia i kabel z włącznikiem są w zestawie. Dużym ułatwieniem jest dodatkowa funkcja postawienie grzejników (wersja NEO NP2) , a do typów Thermoval Tx i T17 trzeba dokupić wsporniki podłogowe, bądź kółka. W przewadze kaloryfery są w kolorze białym, ale dla wybrednych nabywców istnieją wzory Adax Neo w innych barwach jak srebrnym, czerwony, szary czy czarnym, a również modele ze szklanym przednim panelem (czarnym lub białym) jak w Adax”ie Clea.