Kaloryfery hygiene

Egzystujemy w coraz bardziej pozbawionych bakterii warunkach. Pozbawieni kontaktu z brudem nie uodporniamy się. Rezultatem tego są co raz częstsze zapaści na alergie. Warunkiem życia z ową chorobą jest utrzymanie sterylności.

grzejniki higie

W pokojach ogrzewanych normalnymi kaloryferami jest to na tyle ograniczone, że grzejniki wyposażone są w elementy trudne do odkurzenia. Na radiatorach i kratkach magazynuje się znaczna część pyłu i brudu.

Na domiar złego grzejnik w sezonie grzewczym podgrzewany co pogłębia szkodliwość czynników skumulowanych na kratce. Idealnym modelem grzejnika, ułatwiającym przystępne oczyszczanie jest wersja sanitarna. Typ ten, z powodu na nieobecność radiatorów i dystansujące wsporniki ścienne pozwala na prosty dostęp, a co za tym idzie również zachowanie czystości. Grzejniki sanitarne mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie higiena i porządek ma wybitne oznaczenie. Instalowane są więc w szpitalach, lecznicach, gabinetach lekarskich, a obecnie co raz częściej i w mieszkaniach.
Grzejniki sanitarne , tak jak i standardowe modele, występują w znacznej gamie rozmiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z radiatorami, mogą być podłączone od dołu (wersja V) jak i z boku. Wydajność podnosi się wzbogacając o kolejną płytę ogrzewającą,może być ich góra 3. Do grzejników hygiene dedykowane są specjalistyczne zapewniające odstęp zawieszenia, które powinno się zakupić osobno. Dla osób ceniących nowoczesne rozwiązania jest możliwość wyprodukowania w zabarwieniu. Kaloryfery te można wyprodukować w wersji ozdobnej z gładką przednią płaszczyzną.
Pokrótce mówiąc, tam gdzie niezbędne jest utrzymanie czystości miast standardowego kaloryfera instalujemy odpowiedniej mocy kaloryfer hygiene . Moglibyśmy go wyprodukować również w wersji ozdobnej i w jakimkolwiek kolorze. Nie zapomnijmy o doborze odpowiednich wsporników ściennych.