Kaloryfery stalowe o wysokości 200 mm

Pośród różnorodnej oferty kaloryferów pokojowych istnieje model o wysokości 200 mm. Rozmiary grzejnika ułatwiają montaż w pomieszczeniach gdzie mamy małą przestrzeń między parapetem, a podłogą. Nieznaczna wysokość kaloryfera pozwala na montaż w przestrzeni dużego okna.

grzejnik_purmo_ramo

Standardowe kaloryfery istnieją z podłączeniem dolnym, a po odłączeniu wkładki termostatycznej możliwe jest przyłączenie z boku. Postanawiając zakupić grzejnik o wysokości 200 mm musimy ustalić w jakim stylu zostanie grzejnik zamocowany. Istnieje możliwość montażu grzejnika na ścianie albo, opcjonalnie można zainstalować go na posadzce na specjalnych stojakach.

Kaloryfery o wysokości 200 mm mogą składać się z dwóch płyt i jednego do nawet czterech radiatorów. Grubość w takim razie waha się od 70 mm do nawet 206 mm, a graniczna długość wynosi od 600 mm do 3000 mm. Występują w wersji podstawowej jak i ozdobnej. Model ozdobny Plan z gładką płytą jak i model Ramo z poziomymi przetłoczeniami może występować po jednej stronie grzejnika, ale także, jak w wersji ?D?, po dwóch stronach. Znaczy to, że grzejnik może stać samodzielnie, a dyskretne podłączenie zwiększy jeszcze walory dekoracyjne wykończenia. Na skutek tak ekonomicznego wzornictwa i możliwości użycia bogatej kolorystyki, grzejniki o wysokości 200 mm są bardzo uniwersalne i pasują do klasycznych wnętrz jak i nowoczesnych rozwiązań architektonicznych.