Klimatyzator do ogrzewania domu

Wybór klimatyzatora zależy od trzech czynników: opcji zamontowania, kubatury pomieszczeń oraz opcji dodatkowych. Klasyczne układy klimatyzacji typu split wymagają ingerencji w elewację budynku. Trzeba znaleźć właściwe miejsce na moduł zewnętrzny oraz rozprowadzić do pomieszczeń instalację z czynnikiem chłodzącym do zasilania urządzeń pokojowych.

Montując na zewnątrz jednostkę zewnętrzną trzeba pamiętać że poziom hałasu na granicy działki nie może nie może być większy niż 50dB. Należy przeliczyć dodatkowo wartości z karty katalogowej w zależności od odległości. Jednostki wewnętrzne klimatyzatora mogą być wykonane jako ścienne lub sufitowe.

Warto zobaczyć np.:Klimatyzator Saunier Duval grzewczo-chłodzący 2,8/2,6 kW. Moc chłodząca w największej mierze wynika z wielkości budynku. Najczęściej zakłada się moce na poziomie 80-120 W mocy chłodzącej na m2 przestrzeni użytkowej dla wysokości 2,7m. Duży wpływ ma także nasłonecznienie a tym samy przeszklenia. W pomieszczeniach użytkowanych prze grupy osób należy także uwzględnić ich ilość oraz moc na poziomie 100-180W od osoby w zależności od charakteru czynności.

Z opcji dodatkowych warto rozważyć opcję grzania. Współczesne klimatyzatory w potrafią skutecznie ogrzewać pomieszczenie w okresach jesieni i wiosny a nawet przy lekkiej zimie. Koszt ogrzewania klimatyzatorem jest dużo niższy niż grzejnikami akumulacyjnymi.