Który kaloryfer dobrać do łazienki?

Wybierając grzejnik do łazienki należy spojrzeć nie tylko na cechy estetyczne kaloryfera, ale też na jego atrybuty techniczne i moc grzewczą.
grzejnik drabin
Grzejnik łazienkowy trzeba wybrać w taki sposób, by przy wskazanych cechach układu, wypełniał on swą rolę grzejną, a równocześnie konweniował wymiarami do miejsca.Normalnie w charakterystyce kaloryfera odnajdziemy taki opis: 75/65/20°C, gdzie 75 to temperatura wejściowa, 65 to temperatura wyjścia,a 20 określa temperaturę wnętrza.Są to parametry, dla których podawana jest moc kaloryfera. Należy pamiętać, że dla komfortu cieplnego w łazience przyjmuje się minimalną temperaturę 24°C. Znając właściwości układu, w jakiej funkcjonować będzie kaloryfer i temperaturę, którą chcemy osiągnąć w łazience w błyskawiczny i prosty sposób znajdziemy,sięgając do tabelki udostępnionej u producenta, wymaganą moc grzejnika.

Gdy nie mamy wglądu do opisu instalacji,powinniśmy odnieść korzyść z uproszczonych zasad doboru. W prawidłowo zaizolowanych blokach, w pomieszczeniach o przeciętnej wysokości ok. 2,70m zapotrzebowanie na ciepło wynosi 80W/m2. W domach starszego typu, bez izolacji termicznej, zapotrzebowanie to może wynieść nawet130W/m2. Korzystając z tych obliczeń znajdziemy moc grzejnika, jakiej potrzebujemy.

Następnym krokiem jest wyszukanie grzejnika o wskazanej mocy i wymiarach, jakie będą pasować do lokalu, gdzie grzejnik ma funkcjonować.