Przewody grzejne z termoregulacją

Idealnym rozwiązaniem na co raz chłodniejsze noce zapobiegającym zmarznięciu rur są kable grzejne FreezeTec. System zaopatrzony w te przewody grzewcze będzie pracował właściwie pod paroma warunkami.

kabel g

Średnica rurociągu, na którą będzie instalowany przewód nie powinna przekraczać 50mm. Musi być zamontowana izolacja na przewód wodny, minimalnie 10 mm maksymalne 20 mm. Ważne są również warunki w jakich jest realizowany montaż. Temperatura ogrzewanej rury nie powinna być wyższa niż 65 stopni, a minimalna temperatura miejsca instalacji -25 stopni. Kabel FreezeTec składa się z kabla grzewczego z zainstalowanym na jednym końcu termoregulatorem, którego zakres włączania wynosi +3 stopnie, a wyłączenie odbywa się przy +10 stopniach. Kabel grzejny może być długości 2-3-5-7-10-15-21-30 i 42 m.

Do każdego przewodu grzewczego dołączony jest przewód zasilający o długości 1,5 m zakończony wtyczką. Aby kable grzewcze funkcjonowały właściwie powinno się je dopasować, bo w zależności od średnicy wewnętrznej rury, zastosowanej izolacji oraz od maksymalnych temperatur ujemnych będących w pomieszczeniu może okazać się, że pojedyncza wiązka przewodu nie jest efektywna. Producent kabli opracował stosowną na ten cel tabele. Po określeniu zapotrzebowania na dane rozwiązanie rozpoczynamy od ułożenia termostatu. Powinien on być umiejscowiony w miejscu podatnym na najniższą temperaturę. Bowiem on będzie przesądzał o pracy całej instalacji. Kiedy chcemy zamontować kable grzewcze na rury z PCV musimy zastosować pod kablem grzewczym samoprzylepną taśmę aluminiową, która chroni rurę przed możliwym przegrzaniem. Kolejno układamy kabel grzejny. Jeśli z obliczeń określono zamontowanie jednej wiązki to układamy ją u dołu rurociągu pod kątem 45 stopni i mocujemy taśmą instalacyjną. Kiedy z wyliczeń wynika zamontowanie z nawinięciem instalujemy tak aby przewody wzajemnie się nie stykały. Tak ułożoną instalację oklejamy na całej długości taśmą aluminiowa i ocieplamy otuliną. Tak zamontowana instalacja pozwoli nam komfortowo przetrzymać całą zimę.