Purmo Aqulo F1P 90x260x1250mm, czyli kaloryfer podłogowy wzmocniony z nawiewem.


Grzejniki kanałowe to doskonały pomysł na ogrzewanie w pokojach o dużych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak przestrzeni na montaż kaloryferów ściennych. Bywa, że w nowych dużych wnętrzach kaloryfery montowane w podłodze to wyłączny sposób na pokrycie zapotrzebowania pomieszczenia na ciepło, bo posiadają znacznie większą wydajność niż tradycyjne ogrzewanie grzejnikowe. kaloryfery montowane na ścianie o wysokiej mocy mają zazwyczaj bardzo duże wymiary i niełatwo je wbudować w przestronne wnętrza.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montażu w posadzkach ogrzewanych wnętrz. Wzmocniony wymiennik ciepła zamontowany jest w stalowej wannie, jaką wpuszcza się w przystosowanym do tego miejscu w posadzce. Grzejnik ten zawiera cichobieżne wentylatory w ilości dostosowanej do wielkości wymiennika, dające sztuczny obieg powietrza i przez to relatywnie większą wydajność cieplną grzejnika. Wzorcem tego typu grzejników podłogowych jest Purmo Aquilo F1P 90x180x1750mm.


By stosownie podłączyć kaloryfer do instalacji prądowej wymagany jest transformator, ponieważ wentylatory zasilane są napięciem 12V. Prócz tego koniecznym osprzętem jest programator sterujący obrotami wentylatora. Producent oferuje różne wersje osprzętu w zależnosci od stopnia skomplikowania funkcji (regulator manualny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Uzupełniających szczegółem, jaki należy montować na kaloryferze jest kratka maskująca. W tym wypadku producent również oferuje szeroki zakres produktów – od kratek z drewna poprzez te z aluminium, aż do najwyższej jakości i wytrzymałości: ze stali szlachetnej.