Głowica termostatyczna Danfoss quickSWITCH 5-26 st. C 2994 RA-N (M23,5×1,5)

SKU: ISM-01-01734 Kategorie: , Tagi: ,

Opis

Głowica termostatyczna RA 2994 do grzejników dolnozasilanych z podłączeniem RA m.in. firm: BRUGMAN, BUDERUS, DE’LONGHI, VNH (Cosmo Nova) oraz do grzejników bocznozasilanych z zaworami termostatycznymi RA-N.

Wygląd i wymiary zaworów do których pasuje prezentowana głowica:

Jednym z najbardziej energooszczędnych rozwiązań jest wyposażenie instalacji w głowice RA 2994, dzięki której możliwe jest zredukowanie zużycia ciepła o około 15 – 20%. W RA 2994 czynnikiem reagującym na zmiany temperatury jest gaz, który nagrzewa się i schładza szybciej od cieczy termostatycznej stosowanej w tradycyjnych termostatach. Z pozoru niewielka różnica konstrukcyjna daje możliwość szybszego reagowania na pojawiające się darmowe źródła ciepła, tj. promieniowanie słoneczne, oświetlenie i urządzenia elektryczne.
Szybsza reakcja zapewnia maksymalne wykorzystanie dodatkowej energii i doskonałe dopasowanie temperatury w pomieszczeniach do oczekiwań użytkowników.
Głowicę warto zamontować w kuchni, łazience czy w salonie z kominkiem.
Są to miejsca gdzie dostarczane jest dodatkowe źródło ciepła.
Chodzi tu dla przykładu o ciepło wytwarzane podczas gotowania albo suszenia włosów suszarką czy też brania kąpieli, a w przypadku salonów ciepło z kominka.
Szybkość reakcji głowicy pozwoli nam na stale utrzymywać komfort ustawionej temperatury.

Zakres nastawy temperatury 8-28 stopni CCzas pełnego otwarcia/zamknięcia zaworu: 8 minut – przy zmianie temperatury o 2 stopnie.

Gwarancja: 2 lata

Cennik zaworów i głowic Danfoss