Sterownik temperatury Elektra Ekocontrol – tanie-ogrzewanie.pl

Elektra Ekocontrol to elektroniczny termostat do regulowania funkcjonowaniem ogrzewania podłogowego. Termostat zaopatrzony jest w dwa czujniki ciepła. Sensor temperatury powietrza jest wkomponowany w puszkę regulatora, a czujnik temperatury podłogi wmontowuje się pod posadzkę w rurze peszel. Za sprawą koniunkcji odczytów wspomnianych czujników jest możliwość dokładnie kontrolować pracą podłogówki oraz warunkami obowiązującymi w pomieszczeniu.

Redukowanie wskazań termometru w stosunku do okresu pracy podłogówki jest wyjątkowo ważne. Zbyt wysokie temperatury podłogi odczuwalne dla domownika przez długi czas nie są komfortowe.Okresowe redukowanie temperatury podłogi to też zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wpływa to na stan i trwałość posadzek, w głównej mierze parkietów, podłóg wykonanych z drewna i paneli podłogowych.

regulator

Elektra Ekocontrol to sterownik z programatorem tygodniowym. Oferuje optymalne ustawienie temperatur lub wyłączenie ogrzewania w wybranych momentach dnia, np. w godzinach nocnych lub wtedy, gdy użytkownicy znajdują się poza domem i nikt nie wykorzystuje pomieszczenia. Opisane programowanie pracy podłogówki ma wyraźny wpływ na obniżenie rachunków za energie elektryczną. Najważniejsze zalety regulatora to umożliwienie sterowania wg wskazań sensora temperatury wnętrza lub posadzki i dwu naraz, utrzymanie danych w razie braku prądu, umożliwienie programowania w ciągu 7 dni. Użyteczna jest też kalibracja sensorów, wtedy, kiedy sensor jest umieszczony w niestandardowym punkcie. Maksymalne obciążenie regulatora pozwalana na podłączenie do jednego sterownika nawet kilku mat grzewczych (3680 W,16 A).