Trendy w desingu mebli

Obecny i jutrzejszy design charakteryzuje się daleko idącą prostotą dążącą do absolutnego minimum. Dlatego też obecne tendencje oscylują do okoła minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Panuje także trend na designerskie projekty z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w odświeżonej formie.
Dzisiejszy odbiorca pragnie mebli dostosowanych do jego różnych potrzeb, dlatego dziś urządzając wnętrze operuje się uproszczonymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy dobrowolnie zestawiać. Modułowość i personalizacja mebli to kierunki, których teraz nie sposób pominąć.

lace-projekt-stolika-kawowego-pawlowska-design-wizualizacja-1Także natura odgrywa ważną rolę w najnowszych trendach w projektowaniu nie tylko w kwestii kolorystyki, ale także materiałów, posród których dominuja drewno, glina i kamień.Wciąż modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku ? zwykle bieli z ciepłem prawdziwego drewna. Dominują jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej uwydatnia ich naturalność i surowy charakter, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Modne są także sentymentalne odwołania do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Prócz nadmienionych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to nowość w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, zazwyczaj pojawia się w ich obecności oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, obsługiwane zdalnie, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym stworzymy niepowtarzalną atmosferę w naszym wnętrzu.