Zasobniki na ciepłą wodę

Bufory na wodę montuje się najczęściej przy kotłach na pelet, zasilanych gazem jednofunkcyjnych czy też olejowych. W zestawieniu z takim sprzętem dopełnia funkcję ciepłej wody.

zasobnik wody

Aby godnie pełniły ową funkcję powinno się poprawnie dopasować ich zasobność.Dopasowując ich zasobność bierze się pod uwagę liczbę osób ciągle czerpiących z ciepłej użytkowej oraz ilość punktów jej poboru.

Przyjmuje się jednoznaczną metodę wyliczenia: 30-40l/osobę w przypadku prysznica, a 50l/osobę w przypadku wanny. Podgrzewacz wody są dostępne w szerokiej skali rozmiaru od 100l do aż 1000l. Mogą występować w wersji pionowej i wiszącej. Mogą mieć zainstalowane jedną lub dwie wężownice do których doczepiamy inne urządzenia jak na przykład piec, powietrzną pompę ciepła czy solary. Zasobniki na ciepłą wodę użytkową o zasobności powyżej 220l mogą występować w wersjach z mnogą izolacją cieplną, co daje efekt obniżenia ubytków ciepła. Zakonserwowane są emalią ceramiczną z anodą magnezową, co zwiększa czas żywotności rezerwuarów. Wszystkie modele zaopatrzone są w końcówki do których można zamocować moduł grzewczy o mocy od 1,5 kW do nawet 5kW.