Naklejka fotoluminescencyjna

Naklejka oznaczeniowa z podstawą z folii PVC to część materiału proponowany w wielu odcieniach, jaki jest w stanie spełniać różnorakie funkcje i które znajdują mnóstwo ról zarówno profesjonalnych, jak i tych spotykanych na co dzień.

tasma odblaskowa

Niezwykły rodzajem taśm oznaczeniowych jest taśma fotoluminescencyjna. Taśma ta wykonana na nośniku z folii PVC z klejem akrylowym charakteryzuje się procesem fotoluminescencji. Jest to pochłonięcie promieniowania elektromagnetycznego z zakresu widzialnego ultrafioletu lub podczerwieni. Pochłaniana energia jest po ty wyemitowana pod postacią światła. Rzeczywiście znaczy to, że taśma błyszczy w ciemności przez kilka godzin po zgaszeniu światła naturalnego lub sztucznego.

Będzie wspaniała do używania w każdej lokalizacji, gdzie np. przepisy BHP narzucają oznaczenia zauważalne bez światła sale w kinach, w teatrach, stopnie, drogi ewakuacji, ciągi do komunikacji pieszej i pojazdów oraz w miejscach, w których konieczne jest kontrastowe oznakowanie upominające – systemy pożarnicze, gazowe, też tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania albo szczególne warunki nie pozwalają na jego podłączenie bliskość materiałów łatwopalnych, szkodliwych.

Naklejka świecąca w ciemności może również być użyta jako detal dekoracyjny na ścianach albo podłogowy parkiety do tańca, dyskoteki, wystroje teatralne, kluby, wesołe miasteczka.