Przewody grzejne z termoregulacją

Doskonałym zastosowaniem na co raz chłodniejsze wieczory przeciwdziałającym zmarznięciu przewodów wodnych są przewody grzejne FreezeTec. System zaopatrzony w te przewody będzie funkcjonował zadowalająco pod kilkoma zależnościami.

kabel g

Przekrój rury, na którą będzie montowany kabel nie powinna być dłuższa niż 50 mm. Musi być założona ochrona na przewód wodny, najmniej 10 mm maksymalne 2 cm. Ważne są również warunki w jakich będzie realizowany układ. Temperatura ogrzewanego rury nie powinna być wyższa niż 65 stopni, a najmniejsza temperatura miejsca instalacji -25 stopni. Przewód FreezeTec jest zbudowany z kabla grzewczego z zamontowanym na jednym końcu termoregulatorem, którego spektrum włączania wynosi +3 stopnie, a wyłączenie odbywa się przy +10 stopniach. Fragment grzewczy może być długości 2-3-5-7-10-15-21-30 i 42 m. Do każdego z elementu grzejnego przyłączony jest przewód zasilający o długości 1,5 m zakończony wtykiem.

Aby kable grzewcze funkcjonowały wydajnie powinno się wyliczyć, w zależności od przekroju rury, zamontowanej ochrony oraz od najniższych temperatur ujemnych będących w pomieszczeniu może wyniknąć, że pojedyncza wiązka nie jest efektywna. Producent przewodów grzewczych przygotował potrzebną na ten cel tabele. Po określeniu zapotrzebowania na dane uwarunkowanie zabieram się od ułożenia termoregulatora. Powinien on być umieszczony w miejscu narażonym na najniższą temperaturę. Albowiem on będzie decydował o pracy całego układu. Kiedy musimy zastosować przewody grzejne na rurociągi z tworzywa sztucznego musimy zamontować pod przewodem grzejnym z pasem kleju taśmę aluminiową, który ochrania rurę przed możliwym przepaleniem. Kolejno montujemy kabel grzewczy.

Jeśli z wyliczeń uwarunkowano zainstalowanie 1 nitki to układamy ją u dołu przewodu wodnego pod kontem 45 stopni i przyklejamy taśmą montażową. Kiedy z wyliczeń zostało określone zastosowanie z nawinięciem montujemy tak by kable wzajemnie się nie dotykały. Tak ułożoną instalację zaklejamy na całej długości taśmą aluminiowa i ocieplamy otuliną. Tak przygotowana instalacja pozwoli nam pewnie przetrzymać całą zimę.