Uszczelki w Warszawie

Kupić uszczelki do okien w Warszawie ? nic bardziej prostego. Znacznych rozmiarach metropolia, miasto stołeczne, wielki wachlarz lokali handlowych, pawilonów i przedstawicielstw. Tymczasem takie podejście, jak wyszło i na moim przykładzie to nic bardziej błędnego.

uszczelka samop

A było to tak. Drzwi w moim domu rozszczelniły się, a co za tym idzie wyczuwalne przeciągi i chłód zaczęły być niekomfortowe. Trzeba zamienić uszczelnienia. Udam się, nabędę ? pomyślałem – i załatwię to.

Moją podróż w ich poszukiwaniu zacząłem od oficjalnego punktu producenta drzwi. Niestety, firma produkująca oferuje tylko montaż nowych ościeżnicy lub całego skrzydła drzwi razem z fabrycznymi uszczelnieniami. Na moją prośbę o opisanie uszczelnień wykorzystywanych przy produkcji moich drzwi ? bezczynnie rozłożono ręce twierdząc, że takie informacje są nieznane. Pojechałem w dalszą drogę.

I w tym momencie zaczyna się ciąg dalszy podróży po stolicy. Odwiedzałem supermarkety budowlane, hurtownie, punkty handlowe, które w swoich katalogach mają różne typy drzwi. Pomyślałem, że uda mi się jednak kupić do nich uszczelnienia. Po raz kolejny popełniłem błąd.

Ostatecznie bezsilny zacząłem poszukiwania w sieci. Pragnąłem nie dopuścić do dalszego marnowania funduszy na kuriera, jako że najbardziej łatwo (jak myślałem wcześniej) podjechać do najbliższego pawilonu w Warszawie i kupić uszczelki, np. z warstwą klejącą.

Myślałem, że w ten sposób zaoszczędzę czas i pieniądze. Koniec końców straciłem dużo czasu i pieniędzy na paliwo przejechałem jednakże ogrom kilometrów i nerwów – rozważając stanie w stołecznych korkach. A można było zupełnie odmiennie. Odszukałem w necie sklep uszczelki-centrum.pl, gdzie znajduje się duży asortyment uszczelek do drzwi. Profesjonalna obsługa podpowiedziała mi najprostsze i najmniej kosztogenne wyjście, czyli uszczelki samoprzylepne. Z rozkoszą zapłaciłem za koszty przesyłki, bylebym nie miał konieczności już nigdzie wyruszać. Pierwszego z kolei dnia otrzymałem paczkę, a prosty montaż zajął mi kilkanaście minut. A można było tak od razu…

Tak oto przedstawia się moja historia poszukiwania uszczelnień w Warszawie. Kolejnym razem zrobię zakupy w necie, nie wychodząc z domu.