Zasilany prądem bieżący ogrzewacz wody Amicus EPO2

Zasilane prądem podgrzewacze zimnej wody Amicus EPO2 to ciśnieniowe urządzenia do szybkiego, bieżącego ogrzania wody. Podgrzewające przepływowo podgrzewacze to niewielkie i tanie urządzenia pozwalające na ekspresowe dostarczenie ciepłej wody użytkowej.

Amicus EPO2

Ich zasadniczą mocną stroną jest to, że nie są ograniczone zasobnością bufora i umożliwiają czerpanie ciepłej wody w wybranym momencie. Wykładnikiem zastosowania do większej ilości punktów odbioru wody jest jedynie ich moc.
Firma Kospel w swojej ofercie proponuje model o wielozadaniowym zastosowaniu, gdyż daje się go obracać i dzięki temu montaż możliwy jest zarówno nad i pod umywalką. Niewielkie gabaryty przyrządu pozwalają na instalacje generalnie w każdym miejscu.

Wbudowany fabrycznie drobnostrumieniowy perlator zapewnia komfortowe użytkowanie oraz do 50% oszczędności wody i energii. Zasilane są do sieci 230V. W zależności od zapotrzebowania ciepłej wody użytkowej do miejsc odbioru stosuje się ogrzewacz elektryczny od 3,5 kW przy podłączeniu do umywalki. Od 4,5kW w przypadku zasilania dwóch umywalek jednocześnie. Przy korzystaniu ze zlewozmywaka zalecane jest zamontowanie urządzenia od 5,5kW. Wydajność urządzenia pozwala na uzyskanie nawet 2,9 l/minutę ciepłej wody. Każde z urządzeń ma atest higieniczny.