Giętkie rurki elektroizolacyjne.

Rury osłonowe do zabezpieczenia przewodów elektrycznych PESZEL wytworzone z PVC są rurkami nierozprzestrzeniającymi płomienia. Przeznaczone są do izolacji przewodów zasilanych prądem w budowlance, przemyśle przed czynnikami mechanicznymi, działaniem ciepła oraz wilgotnością. Są odporne na uderzenia, złamania i naciski. Rury PESZLE można układać i zatapiać w betonie. Ich wytrzymałość wynosi 320N/5cm. Nie tracą dobrej elastyczności, a konstrukcja średnicy pozwala na proste wprowadzanie przewodów na znaczne dystanse. Zapewniają także łatwy dostęp do kabli elektrycznych oraz bezproblemowe niwelowanie usterek instalacji elektrycznej w czasie użytkowania.

peszel

PVC jako materiał charakteryzuje się wysokim współczynnikiem odporności mechanicznej i wysokimi właściwościami udarowymi, a także małym wydłużeniem względnym. Przy rozciąganiu jest średnio elastyczny, zaś w dużym stopniu wytrzymały na ciśnienia. Niewykluczone jest łatwe spawanie oraz klejenie PVC.
Rurka typu elastyczna PESZEL produkowana jest także w wersji z pilotem stalowym, który w znacznym stopniu ułatwia wprowadzanie lub zamianę kabli elektrycznych.
Kolejną wersją rur elektroinstalacyjnych są rury ze spiralą GUS. Cechują się tym, że są równe wewnątrz. Utworzone są z miękkiego, a zarazem odpornego na wyższe temperatury tworzywa PVC. Tak jak i inne wersje nie przenosi ognia. Spirala natomiast wytworzona jest z odpornego PVC. Takie zestawienie daje nam rezultat niewątpliwie giętkiej,a równocześnie wytrzymałej na uszkodzenia mechaniczne, złamania i naciski rurki. Przy zastosowaniu złączki RAI pozyskujemy dodatkowo dużą szczelność IP64. GUSY wykorzystywane są przy budowie urządzeń i w wszelakiego rodzaju aparaturach stosowanych w przemyśle.