Kable grzewcze do dachów i rynien

Kabel grzejny VCDR to elektryczny przewód dedykowany do montażu na krawędzi dachów, w rynnach i rurach spustowych. Stosowany prawidłowo przeciwdziała zamarzaniu wody w korytach i rurach na dachu, tym samym zapobiegając defektom instalacji, gromadzeniu się śniegu i lodu, tworzeniu się sopli oraz powstawaniu zacieków na fasadach budowli.

kabel grze
Przewody grzejne VCDR są tworzone w gotowych odcinkach długości od 9m do 175m. Są to przewody zasilane z jednej strony, nie ma potrzeby ich docinać i izolować, wykończone są przewodem zimnym. Jest wystarczające, by wiązkę przewodu ułożyć w punkcie montażu i włączyć go do zasilania 230V puszki, gniazdka ? po dorobieniu wtyczki, lub programatora.
By system przewodów grzejnych był skuteczny i sprawny, należy dobrze wybrać długość kabli i moc instalowanego kabla biorąc pod uwagę usytuowanie budynku w konkretnej strefie klimatycznej. Wybór opiera się o tabelę oferowaną przez wytwórcę zawierającą informacje o miejscu montażu, strefie klimatycznej oraz odpowiadających temu długości przewodów.