Kable termiczne łatwy montaż oraz gwarantowany efekt

Montowanie kabla grzewczego do rynien i rur spustowych, rozpoczynamy od jego rozciągnięcia. Kabel wyposażony jest przez fabrykę w kilkumetrowy odcinek do przyłączenia z podwójnymi żyłami zasilającymi oraz wiązką do ochrony przeciw porażeniu.

kabel grze

Gdy kabel termiczny jest instalowany w rurze spustowej do deszczówki oraz rynnie w obszarze klimatycznym gdzie niezbędne będą jego podwójne odcinki, należy rozpocząć od rury spustowej. Na poszyciu dachowym rozkładamy podwójną nić przewodu na długość rury i spinamy go zaczepami do rur spustowych. W ten sposób przyszykowane kable umieszczamy w pierwszej skrajnej rurze spustowej oraz przytwierdzamy je za pomocą zaczepu rynnowego.

Z kolei kable instalujemy w rynnie, przesuwając się w kierunku jej zakończenia, gdzie znajduje się druga rura spustowa. W tym miejscu tak jak przedtem, układamy nadwyżkę kabla na dachu oraz łączymy go uchwytami oraz umieszczamy w rurze spustowej. Kolejno powracamy wzdłuż rynny i obok wcześniej położonej nici kabla, zapinamy je za pośrednictwem zamocowanych już uchwytów. Zasilanie energetyczne kompletnej instalacji dzieje się z sieci elektrycznej o napięciu 230V. W sytuacji niewielkich instalacji, kable mogą być zasilane wprost za pomocą przedłużacza z pakietem gniazd oraz wtyków odpornych na wodę oraz wilgoć, wyposażonych oprócz tego w styki do ochrony przeciwporażeniowej. Montowanie takiej instalacji jednej osobie, nie zabierze więcej niż około godziny. Gdy wrócą mrozy, efekt własnej pracy będzie można podziwiać w niezamarzniętej instalacji przeciwdeszczowej.