Kotły Vailanta z buforem na ciepłą wodę i sterownikiem – kwadratowa siła grzania

Pakiet kotła energooszczędnego producenta Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym buforem na ciepła wodę 100l i regulatorem calorMatic 450 to pełne źródło ogrzewania i zagrzewania wody dla pojedynczego obiegu grzewczego. Wymiennikiem może być zespół kaloryferów albo podłogówka. Tak skonstruowany zestaw umożliwia dostarczenie ciepła dla lokalu mieszkalnego o powierzchni nawet 250 m2 i ciepłej wody dla 2-3 osób.

Vaillant

Tudzież zestaw zestawiony z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego zasobnika o zasobności 100l i sterownika calorMatic 470 wraz z modułem VR61 i czujnikiem VR10 tworzy kompletny pakiet do dostarczenia ciepłej wody użytkowej i ogrzewania skonstruowanego z dwóch oddzielnych obiegów grzejnych. układy mogą być dla przykładu grzejnikowe i składające się z podłogówki. Taki pakiet gwarantuje komfort ciepła dla lokali i domów do 250m2. Wielkość zasobnika zapewnia ciepłą wodę do paru punktów odbioru równocześnie dla nawet 2-3 osób.

System kondensacji kotłów podnosi ich efektywność i pozwala na obniżenie rachunków w ogrzewaniu. Piec ma większą skuteczność przy 30% obciążeniu otrzymuje 108%. Funkcja Aqua Kondens System (ASK) umożliwia zastosowanie efektu kondensacji również w trybie podgrzewania wody co daje kolejne oszczędności. Dodatkową zaletą jest możliwość dostosowania do odmiennego typu gazu poprzez przeregulowanie pieca. Piece zawierają dwustopniową pompę sterowaną z poziomu elektroniki kotła, odpowietrznik, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Zasobnik stojący Biawar Quattro, użyty w pakietach, ma zasobność 100l i wysoką klasę wydajności energetycznej A ze stratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Ciekawy kwadratowy kształt współgra z formą pieca.
Regulatory programowalne w trybie tygodniowym użyte w obu pakietach to calorMatic z tym, że model 450 kieruje jednym obiegiem grzewczym i układem ciepłej wody, a 470 wraz z modułem VR61- dwoma układami grzewczymi.
Tak zbudowane zestawy to wysoka jakość gwarantowana przez czołowych producentów z branży techniki grzewczej w znakomitej cenie, nie występującej w żadnej innej ofercie.